Akú základnú vrstvu zvoliť v zime?

Po dlhej a miernej jeseni začíname cítiť, že nám zima klope na dvere. Teploty klesajú, dni sa krátia a večery sú temnejšie. Pre mnohých z nás to znamená, že je čas vyloviť svoje teplé pletené svetre a zakopať sa pod hory diek. Ale čo keby sme vám povedali, že existuje skrytý a občas nedocenený superhrdina, ktorý vám môže v týchto mrazivých mesiacoch výrazne spríjemniť život? Hovoríme mu TERMOBIELIZEŇ a jeho hlavnými zbraňami sú schopnosť dostať pot čo najrýchlejšie od pokožky, zostať za každých okolností suchý a ideálne pritom ešte dostatočne hriať. Svoje kvality dáva na obdiv až pri zvýšenej fyzickej aktivite a najmä po nej, vždy sa na ne však môžete stopercentne spoľahnúť.

Avšak rovnako ako Superman vie lietať, Hulk je prekliato silný a Iron Man je zase neobyčajne šikovný, tak aj vlastnosti jednotlivých typov termobielizne sa líšia a tým pádom sa hodia na rôzne aktivity aj do rôznych prírodných podmienok. Niektoré lepšie hreje, iné zas rýchlejšie schne, jedno je určené do vysokých mrazov a iné zase znosíte celoročne. Výber termobielizne sa tak stáva väčšou výzvou ako párovanie ponožiek po praní. V našej ponuke nájdete štyri základné typy termobielizne, ktorých priblíženie vám môže výber výrazne uľahčiť:

 

SEAMLESS PRE VYSOKÝ VÝKON

Seamless alebo ak chcete bezšvové termobielizeň vyniká vďaka malému množstvu švov a extra elastickému materiálu, ktorý sa prispôsobí každej postave a stane sa doslova vašou druhou kožou. Vďaka priľnavosti ešte zefektívni odvod vlhkosti a ako bonus tiež rýchlo schne. Polypropylén zaisťuje odolnosť voči baktériám a materiál vďaka tomu lepšie odoláva zápachu. V kombinácii s nízkou hmotnosťou to z neho robí jasného adepta na extra fyzicky náročné aktivity po celý rok.

DRVIČ MRAZU
Silnejší materiál v kombinácii s jemným počesaním na vnútornej strane výrazne pomáha odvodu potu a zároveň zaisťuje perfektnú tepelnú izoláciu. Termoprádlo sa tak skvele hodí do nízkych teplôt, na turistiku, zjazdové lyžovanie alebo vonkajšie technické práce. Oproti seamless však nie je tak pružné a je tak potrebné lepšie vyberať veľkosti, aby čo najlepšie priľnulo k vašej pokožke, prispôsobilo sa pohybu a bolo vám príjemné na dotyk.

 

ZIMNÝ VŠEUMEL
Skvelý pomer ceny a výkonu. To je termorpádlo vyrobené z materiálu, ktorý nie je tak silný, ale na vnútornej strane je opäť jemné počesanie. To prispieva k izolácii tepla, ktoré vaše telo vytvorí, a efektívnemu odvodu potu preč od pokožky do ďalších vrstiev. Termobielizeň odporúčame na turistiku, prechádzky alebo lyžovanie.

 

SILA PRÍRODNEJ VLNY
Vlna merino zažíva v posledných rokoch veľký boom vo výbave trekarov a športovcov všeobecne. A treba povedať, že úplne oprávnene! Pokiaľ totiž hľadáte niečo, čo vás v zime udrží naozaj v teple, potom s termobielizňou z merino vlny nemôžete šliapnuť vedľa. Nielen, že má skvelé hrejivé vlastnosti, ale je zároveň aj ľahké a mäkké. Ako väčšina prírodných materiálov je navyše antibakteriálna a skvele eliminuje nežiaduce pachy. Pokiaľ teda ako prvú vrstvu na zimné športy zvolíte termobielizeň z merino vlny, jediné, čo budete cítiť, bude príjemné teplíčko. A to aj pri opakovanom nosení. Na rýchlejší odvod potu sme navyše merino vlákno doplnili o dvojitú silu v podobe Coolmax®.