Reklamace zboží

Objavili ste na výrobku nejakú vadu? Na náš tovar máte podľa zákona záručnú dobu 24 mesiacov, pokiaľ nie je na Klimatex.sk či v priloženom záručnom liste uvedené inak.

 

Zákonná záručná lehota začíná platiť dňom prevzatia tovaru a prípadne sa predlžuje o dobu, kedy je tovar v záručnej oprave. V prípade výmeny tovaru za nový (v záručnej lehote), začíná plynúť nová záruka.


Ako reklamovat?

Potrebujete reklamovať tovar zakúpený do 11. 9. 2023?

 

Ak bol tovar zakúpený do 11. 9. 2023, vybavuje reklamácie náš sklad v Letovice. Ohľadne spôsobu a priebehu reklamácie vám radi poradíme na linke +420 725 442 808.

 • Tovar na reklamáciu zašlite na adresu skladu Klimatex v Letovice (KLIMATEX a.s., Pražská 55A, 679 61 Letovice, Česká republika). Do balíčka pridajte doklad o kúpe, preferovaný spôsob vybavenia reklamácie, číslo účtu a kontaktné údaje (e-mail a telefón). Produkty kúpené pred 11. 9. 2023 nie je možné reklamovať na predajniach Sportisimo.
 • Balíček môžete tiež zaslať zadarmo cez Zásielkovňu s využitím nášho promo kódu: 95841008.
 • Najneskôr do 30 dní vás budeme formou sms alebo e-mailom informovať o vyhodnotení reklamácie a ďalších krokoch. 
 • V prípade otázok nás kontaktujte priamo na +420 725 442 808 .

Reklamácia poštou

 1. Ak chcete reklamovať tovar z e-shopu, je možné využiť aj poštu.
 2. Pripravte si najprv dva dôležité dokumenty – faktúru, ktorú ste dostali pri prevzatí tovaru a reklamačný formulár. Uvedené dokumenty vložte do balíka spoločne s reklamovaným tovarom.
 3. Zásielku starostlivo zabaľte, aby nedošlo behom dopravy k jej poškodeniu.
 4. Balík zašlite doporučene alebo štandardne na adresu nášho reklamačného oddelenia uvedenú nižie. Zásileku na dobierku si na danej adrese žiaľ nikto z nás nemôže prevziať, takže by sa vám vrátila späť nevybavená.

  SPORTISIMO s.r.o.
  Einsteinova 18
  851 01 Bratislava
 5. Kolegovia z nášho reklamačného oddelenia vás budú najpozdejšie do 30 dní informovať o vyhodnotení reklamácie a ďalších krokoch, a to formou SMS alebo e-mailom.

Reklamácia osobne v predajni Sportisimo

 1. Zakúpený tovar sa dá reklamovať osobne v ktorejkoľvek z predajní Sportisimo po celej SR.
 2. Spolu s tovarom je nutné predložiť k nemu sa vzťahujúci predajný doklad. Pokiaľ ste nakupovali ako registrovaný zákazník a dohľadáte ho vo svojom Sportisimo účte, doklad nemusíte predkladať. Registrovať sa môžete behom pár minút.
 3. V predajni Sportisimo s vami rovno spíšeme reklamačný protokol a kolegovia vás budú najpozdejšie do 30 dní informovať o vyhodnotení reklamácie a ďalších krokoch. Pošleme vám SMS alebo e-mail, podľa toho, na ktorom postupe sa spoločne dohodneme.